czwartek, 3 września 2015

Montaż przydomowego zbiornika cz. 1

Montaż przydomowego zbiornika może wydawać się rzeczą skomplikowaną oraz trudną do osiągnięcia, skomplikowane wydają się też kwestia prawne. Nie jest to jednak do końca prawda. Znając krok po kroku działania, które należy podjąć, można szybko i bezpiecznie zainstalować przydomowy zbiornik.

Zgodnie z art. 29 ust 1. pkt 19 Prawa budowlanego budowa instalacji na gaz płynny, która ma pojedynczy zbiornik o pojemności do 7 metrów sześciennych i jest przeznaczona do ogrzewania domu jednorodzinnego nie wymaga pozwolenia na budowę. Jednak niezbędne jest zgłoszenie inwestycji w starostwie powiatowym (na formularzu, który można pobrać w urzędzie lub z jego strony internetowej). Trzeba pamiętać o formalnościach oraz legalnej budowie instalacji tego typu, ponieważ legalizacja takiej samowoli budowlanej kosztuje około 5 tysięcy złotych.

Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, a także projekt zagospodarowania działki wraz z opisem technicznym instalacji wykonany przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane. Projekt musi być uzgodniony z rzeczoznawcą. Ich wykaz można znaleźć tu. Musimy również zlecić geodecie wykonanie odpowiedniej mapy do celów projektowych. Wiele informacji można także znaleźć na stronach dostawców, np. Bałtykgazu, gdzie istnieje także baza wiedzy.

Źródło: muratordom.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz