sobota, 23 maja 2015

Olej opałowy a gaz płynny

Obecnie podczas nowych inwestycji rośnie popularność niektórych sposobów ogrzewania. Surowce "czystsze" i wygodniejsze w użyciu stają się coraz powszechniej używane. Przykładowymi surowcami mogą być: olej opałowy oraz gaz płynny. Ten drugi jest w pewnym sensie bardziej uniwersalny w porównaniu do gazu ziemnego, ponieważ nie jest uzależniony od sieci gazowej, a inwestor potrzebuje jedynie kupić zbiornik, bez potrzeby podpinania się do sieci gazowej. Gaz płynny zdaje się posiadać również przewagę nad olejem opałowym. Oto jedne z jego zalet, dzięki którym warto rozważyć instalację zbiornika gazowego, nie zaś pieca na olej opałowy:

- gaz płynny jest bardziej ekologiczny, nietoksyczny oraz bezpieczny dla środowiska
- jest także paliwem bardziej wszechstronnym, które może być używane również w kuchni (olej opałowy nie ma takiego zastosowania)
- gaz płynny spala się cicho i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, co czyni go bardziej komfortowym w przeciwieństwie do oleju opałowego
- gaz płynny wymaga odpowiednich certyfikatów, które zapewniają dostawcy. Instalacja zbiornika wymaga również pozwolenia. To sprawia, że cała inwestycja jest bezpieczniejsza, a pewne normy muszą być przestrzegane. To zmniejsza ryzyko niepożądanych awarii.
- na budowę kotłowni na olej opałowy muszą być przeznaczone dodatkowe fundusze. Olej płynny można przechowywać w zbiorniku podziemnym lub naziemnym, co nie generuje dodatkowych kosztów budowy, a także może pomóc zachować estetykę otoczenia
- gaz płynny posiada lepszą wartość kaloryczną
- gaz płynny nie wymaga opłat środowiskowych, a olej opałowy tak, co tworzy dodatkowe koszty

Warto rozważyć instalację zbiornika na gaz płynny, zwłaszcza w miesiącach letnich, gdzie wielu dostawców organizuje atrakcyjne zniżki i promocje.

Źródło: chemgaz.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz