Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Spółdzielnia Nasza Energia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Spółdzielnia Nasza Energia. Pokaż wszystkie posty

środa, 16 lipca 2014

Spółdzielcze biogazownie na Zamojszczyźnie

Pierwsza polska spółdzielnia energetyczna, Spółdzielnia Nasza Energia, rozpoczyna inwestycje związane z budową biogazowni na Zamojszczyźnie. Na obszarze gmin Sitno, Komarów-Osada, Skierbieszów i Łabunie, powstanie od 12 do 15 biogazowni rolniczych. Koszt projektu jest szacowany na 150 milionów złotych. Projekt opiera się na węzłach energetycznych, z których każdy liczy po trzy obiekty wytwarzające elektryczność, następnie całość jest połączona siecią przewodową (mosty kablowe). Całokształt koncepcji przebiegu mostów kablowych został pomyślany w ten sposób, by konsumenci prądu elektrycznego znajdowali się na trasie sieci przesyłowej i mogli zostać z łatwością przyłączeni. Środki finansowe potrzebne na sfinalizowanie inwestycji pochodzą częściową z własnego budżetu spółdzielni, jednakże większość zostanie pozyskana z dotacji unijnych. Przedsięwzięcie zostanie wykonane w czterech fazach, każdy etap to jeden węzeł energetyczny. Pierwsze prace powinny rozpocząć się już w 2015 roku. 


Źródło: wnp.pl.