Pokazywanie postów oznaczonych etykietą globalne ocieplenie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą globalne ocieplenie. Pokaż wszystkie posty

piątek, 12 czerwca 2015

Chiny zmniejszają emisję gazów cieplarnianych

Zmiana na lepsze


London School of Economics ogłosił w poniedziałek raport, w którym twierdzi, że Chiny w ciągu 10 lat, a więc o 5 lat wcześniej niż przewidywano. Powodami tych dobrych zmian jest zaangażowanie się chińskich władz w rozwój energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych czy zastępowanie starych elektrowni węglowych nowszymi, które są bardziej przyjazne środowisku. Wiele inicjatyw zostało podjętych z powodu ogromnego zanieczyszczenia kraju.

Raport w sprawie Chin 


Jak podkreślają autorzy raportu -"Tegoroczna konferencja klimatyczna ONZ w Paryżu odniesie większy sukces, jeśli wszystkie rządy pojmą skalę zmian zachodzących w Chinach i ich skutki dla globalnej emisji (gazów cieplarniach). Chiński przywódca, Xi Jinping, podczas spotkania z amerykańskim prezydentem, Barackiem Obamą, zapewnił, że do 2030 roku Chiny znacząco obniżą emisję gazów cieplarnianych. Byłoby to znaczące osiągnięcie, ponieważ Chiny i USA emitują najwięcej szkodliwych dla środowiska gazów na świecie. Jednak twórcy raportu ostrzegają, by nie popaść w przesadny entuzjazm. Zmiany na lepsze, aby zatrzymać globalne ocieplenie, muszą wejść w życie w ciągu najbliższych 20 lat, a inicjatywy muszą być podejmowane globalnie. 

Źródło: wnp.pl