Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Polskie Sieci Energetyczne. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Polskie Sieci Energetyczne. Pokaż wszystkie posty

piątek, 10 października 2014

3200 MW JWCD zostanie wyłączonych do 2020

Z komunikatu Polskich Sieci Energetycznych (PSE) wynika, że do 2020 roku zostanie wyłączonych szereg Jednostek Wytwórczych Centralnie Dysponowanych (JWCD), o łącznej mocy 3200 MW. Głównym powodem wycofania JWCD jest ich wyeksploatowanie i wysokie koszty utrzymania. Z czego 2400 MW już w 2015 roku. Z niektórymi operatorami PSE podpisało umowy, dotyczące świadczenie rezerw energetycznych w okresach zimowych, w latach 2016-2017, z możliwością przedłużenia do 2019 roku. Z tego powodu 813 MW będzie utrzymywanych w pełnej gotowości i nie zostanie wycofanych z funkcjonowania przed upływem terminu. Do 2020 roku powinny zostać zakończone nowe inwestycje, w zastępstwie wycofywanych JWCD, o sumarycznej mocy 5900 MW. Dodatkowo zostaną wyłączone z operowania elektrociepłownie (nJWCD), o całkowitej mocy 1100 MW, ale ich bloki zostaną odbudowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Źródło: wnp.pl.