Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Janusz Piechociński. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Janusz Piechociński. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 26 stycznia 2015

IX Forum Energetyczne już za nami

Kolejna edycja Forum Energetycznego


W dniach 22-24 stycznia w Karpaczu odbyło się IX Forum Energetyczne. Otworzyła go sesja plenarna: „Wspólna polityka energetyczna Unii Europejskiej: Marzenie czy realna szansa?”, po której rozpoczęły się panele dyskusyjne. Forum zostało podzielone na trzy grupy tematyczne:
  1. Wydobycie/transport/przerób węglowodorów
  2. Produkcja i dystrybucja energii elektrycznej/inwestycje w energetykę
  3. OZE/Polityka klimatyczna/Ekologia i ochrona środowiska
Dyskusje dotyczyły rozmaitych zagadnień, m.in. kierunku bezpieczeństwa energetycznego w Europie, potencjału wydobycia gazu łupkowego, energetyki nuklearnej w Europie czy perspektyw rozwoju technologii czystego węgla. 

Międzynarodowi przedstawiciele
  
W wydarzeniu brali udział przedstawiciele sektora energetycznego, wiodący eksperci zarówno z Polski, jak i z krajów UE, USA, Rosji, Ukrainy czy Azji Centralnej. Obecni byli też politycy reprezentujący najwyższe stanowiska państwowe, m.in. wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński.

Źródło: forum-ekonomiczne.pl